Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

Rok szkolny 2020/2021

 

 


„#SuperKoderzy” w naszej szkole!!!  

 

 

Po raz pierwszy nasza szkoła będzie brała udział w programie edukacyjnym „#SuperKoderzy”, który organizowany jest przez Fundację Orange. Głównymi celami  tego programu są:

Czytaj więcej...

 


Wygraliśmy mobilną pracownię komputerową!!!  

Z wielką przyjemnością informujemy, iż decyzją Kapituły Konkursowej praca plastyczna uczniów klas VI i VII  naszej szkoły została nagrodzona w konkursie „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!".

Czytaj więcej...

 


DZIEŃ ZDROWIA W KLASACH I-III  

 Tegoroczne Święto Zdrowia  to podsumowanie  nauki wdrażania zasad zdrowego odżywiania trwające przez cały rok szkolny. Obchody poprzedziły zajęcia dydaktyczne przypominające zdrowe nawyki i zasady odżywiania wg piramidy żywienia. 

Czytaj więcej...

 


"Dzieci Kapitana Nemo" w naszej szkole!!!  

W dniu dzisiejszym tj. 24 czerwca 2021r ogłoszone zostały wyniki projektu grantowego "Dzieci Kapitana Nemo" ogłoszonego przez Fundację BGK. Jest to projekt historyczny dla dzieci i młodzieży od 10 do 18 lat, mający przybliżać historie wybitnych i nie tak powszechnie znanych Polaków, którzy osiągnęli sukces naukowy, artystyczny czy biznesowy.

Czytaj więcej...

 


Jesteśmy PLACÓWKĄ ROZWIJAJĄCĄ TALENTY!!!  

 


Jesteśmy SZKOŁĄ ODPOWIEDZIALNĄ CYFROWO!!!  

 W mijającym roku szkolnym braliśmy udział w projekcie "Granie na ekranie” organizowanym przez Fundację Dbam o Swój Z@sięg. Jest to jedna z najważniejszych inicjatyw zajmujących się tematyką higieny cyfrowej wśród uczniów polskich szkół. Dzięki temu, że staliśmy się Szkołą Odpowiedzialną Cyfrowo tworzymy wspólnotę uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest rozsądne korzystanie z nowych technologii i świadome tworzenie realnych więzi poza przestrzenią Internetu.

Czytaj więcej...

 


Piknik ekologiczny  

Dnia 18 czerwca 2021r. odbył się piknik ekologiczny w naszej szkole. Wydarzenie to było podsumowaniem projektu ekologicznego realizowanego w roku szkolnym 2020/21 pt.: „Edukacja ekologiczna w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Lipinach”, który był współfinansowany przez WFOŚiGW w Łodzi. Podczas pikniku uczniowie uczestniczyli w różnego rodzaju konkurencjach sportowych w których wykorzystane były różne odpady, mogli sprawdzić swoją wiedzę w kole fortuny, zagrać w gry ekologiczne.

Czytaj więcej...

 


OLIMPIJSKI TYDZIEŃ Z OKAZJI DNIA DZIECKA
POD PATRONATEM WÓJTA GMINY NOWOSOLNA
  

 Stało się! Nareszcie wszyscy wróciliśmy do szkoły i to jak dynamicznie! Rozpoczęliśmy Olimpijski Tydzień sportowych działań z okazji Dnia Dziecka. Otwarcia dokonał Pan Tomasz Rosset prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi oraz Wójt Gminy Nowosolna Pan Piotr Szcześniak.  W ostatnim dniu maja świętowały klasy 4-8 uczestnicząc w rozgrywkach i zabawach rekreacyjno- sportowych prowadzonych przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego: Arkadiusza Bartke i Jakuba Bednarka. Radość z spotkania koleżanek i kolegów przełożyła się na iście przyjacielskie rozgrywki siatkarskie, piłkarskie oraz inne formy drużynowych aktywności ruchowych.

Czytaj więcej...

 


  

 


Finał „Gorączki Złota PCK” - ZWYCIĘSTWO!!!  

W bieżącym roku odbyła się XXI edycja akcji Gorączka Złota PCK. Jest to działanie, podczas którego zbieramy monety o wartości 1, 2, 5 groszy. Zebrane w ten sposób środki przeznaczana są na organizację wypoczynku letniego dla dzieci pochodzących z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Czytaj więcej...

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl

mapka