Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

WYDARZENIA PRZEDSZKOLNE

 

 

Certyfikat za udział w Ogólnopolskim Projekcje Edukacyjnym "Z darami natury świat jest ponury" 

 Certyfikat za udział w Ogólnopolskim Projekcje Edukacyjnym Z darami natury świat jest ponury

 

 

 

Nasze przedszkolaki w Konkursie recytatorskim pt. " Cuda i dziwy" 

 Przedszkolaki z wychowawczynią

19 kwietnia nasze przedszkolaki wzięły udział w Konkursie recytatorskim pt. " Cuda i dziwy", który odbył się w Szkole Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Starych Skoszewach.

I miejsce zajęła Hania Buldecka w kategorii dzieci młodszych.

W kategorii dzieci starszych, 

I miejsce zajął Tomek Kowalski 

Il miejsce otrzymała Hania Janik.

Gratulujemy dzieciom sukcesów.

Czytaj więcej...

 

 

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel-Pluszowy Miś” 

 Prace konkursowe wykonane przez uczniów

Z okazji Dnia Pluszowego Misia zorganizowaliśmy międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel-Pluszowy Miś”. 

Napłynęło do nas wiele wspaniałych i niezwykle kreatywnych prac. Jury stanęło przed trudnym zadaniem wyboru laureatów. Po długich obradach udało się wyłonić zwycięskie prace w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latki oraz 5-6 latki.

Czytaj więcej...

 

 

Podziękowanie dla Pani Kamili Grochowalskiej 

 


Wycieczka spacerem do Ochotniczej Straży Pożarnej 

Podziękowanie dla strażaków

4 maja przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę spacerem do Ochotniczej Straży Pożarnej, która była dla nich wielkim i fascynującym przeżyciem. Strażacy z pasją i oddaniem opowiadali o swojej pracy, potrzebnych narzędziach i sprzętach używanych w różnych sytuacjach. Ponadto dzieci mogły wczuć się w rolę strażaka i strażaczki, siedząc w wodzie strażackim, zakładały też na siebie hełm i ubranie strażackie oraz słuchały dźwięku syren. Największą atrakcją była możliwość używania strażackiego węża i polewania wodą. Przedszkolaki zostały obdarowane pluszakami psa strażackiego, który w każdej grupie towarzyszy dzieciom w codziennych zabawach.

Czytaj więcej...

 


Spotkanie ze zwierzętami 

W piątek 5.11.2021 przedszkolaki z trzech grup, miały okazję uczestniczyć w zajęciach ze zwierzętami zorganizowanymi przez panią Jolantę Niedzielską. Było bardzo ciekawie, dzieci dowiedziały się o życiu zwierząt takich jak: agama, żółw, królik, chomik, szynszyla, które mogły też poobserwować, pogłaskać czy też nakarmić. Były zagadki oraz słodkie nagrody oraz wiele upominków. 

Czytaj więcej...

 


Podziękowanie dla Pani Jolanty 

 

 


Ziemia - Planeta Marzeń   

Temat ochrony środowiska jest bardzo ważny ważny dla naszego przedszkola. Dlatego wychowawczynie oraz dzieci z radością przyjęły informację o konkursie plastycznym promującym ekologię i z zapałem przystąpiły do przygotowywania prac. Konkurs zorganizowała firma Maludas https://maludas.pl/.

Wyniki zostaną ogłoszone 26 maja. Trzymajcie za nas kciuki! :)

Czytaj więcej...

 


Dzień Pluszowego Misia

 

Przedszkolaki hucznie świętowały dziś Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia. Następnie mogły obejrzeć specjalne przedstawienie przygotowane przez grupę Pszczółek. Nie zabrakło również zagadek oraz quizów z nagrodami dla wszystkich dzieci. A na koniec przedszkolaki wspólnie zatańczyły misiowe tańce.

Czytaj więcej...

 


Wymarzony Miś

 

 W listopadzie nasza szkoła zorganizowała międzyprzedszkolny konkurs plastyczny "Wymarzony Miś". Do udziału zaproszone były wszystkie przedszkola znajdujące się w naszej gminie. Przedszkolaki z Lipin oraz najmłodsze dzieci z przedszkola w Wiączyniu ochoczo przystąpiły do tworzenia obrazów swoich wymarzonych misiów. Dzieci używały najróżniejszych materiałów oraz technik. W efekcie ich starań powstało 20 pięknych misiowych dzieł. Jury miało trudne zadanie aby spośród tylu wspaniałych prac wyłonić zwycięskie obrazy. Na szczęście podołali i nagrodzili wszystkich uczestników. ;)

Czytaj więcej...

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl

mapka