Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

AKTUALNOŚCI

 

 

I miejsce w skoku w dal 

 Wręcznie złotego medalu Michałowi Krawczykowi  Michał krawczyk na podium

Ogromnie miło nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły Michał Krawczyk zdeklasował rywali w konkurencji skoku w dal na odbywającym się w Bełchatowie I rzucie Lekkoatletycznym LZS. BRAWO MICHAŁ!! Pozostali uczestnicy w składzie Aleks Kolasa, Kacper Gzowski, Filip Wołczyk, Adam Czupryn, Nikola Kaczor, Mateusz Saj, Marta Pałka, Alex Struszczyk, Maciej Zarębski, Maria Eliasiewicz, Maria Mielcarek, Lena Krakowiak, Patryk Bierzyński, Bartosz Majczak, Jan Wodzyński, Mateusz Słaby, Kacper Matysek, Oliwia Pacyna, Marcelina Leszczyńska, Wiktor Słomczykowski, Michał Kieliszek, Mendra Gabriela uzyskali wyniki w środkowej części tabeli klasyfikacji końcowej. Gratulujemy zwycięzcy i pozostałym uczestnikom udziału w zawodach.

Gratulujemy!

Czytaj więcej: I miejsce w skoku w dal

 

 

Skorzystaj z bezpłatnego generatora zdjęć do mLegitymacji i legitymacji szkolnej 

Rozpoczynający się rok szkolny wiąże się z wyrabianiem legitymacji przez uczniów. Uczniowie szkół, mogą obecnie skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego w Internecie w celu przygotowania odpowiedniego zdjęcia do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej.

Czytaj więcej: Skorzystaj z bezpłatnego generatora zdjęć do mLegitymacji

 

 

Podziękowania dla Rzecznika Praw Dziecka 

 

Serdeczne podziękowania od całej społeczności uczniowskiej dla Pana Mikołaja Pawlaka za wsparcie jakie od początku obecnego roku szkolnego zostało udzielone Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lipinach. 

Nasza szkoła otrzymała dary  w postaci rzeczowych wyprawek dla uczniów z najcięższą sytuacja materialną, a oprócz tego mogliśmy liczyć na Pana Mikołaj w naszym codziennym funkcjonowaniu. Dzięki temu dzieci mają obecnie zapewnione materiały papiernicze niezbędne do funkcjonowania w czasie zajęć dydaktycznych. 

Serdeczne podziękowanie w imieniu całej społeczności szkolnej składa 

Dyrektor Szkoły im. Marii Konopnickiej w Lipinach
Katarzyna Pietraszun

 

 

 

Opiekun SU 

 

13 września 2022 roku odbyły się w naszej szkole wybory na opiekuna SU. Po podliczeniu oddanych głosów okazało się, że w tym roku szkolnym opiekunem SU został pan Marek Grzegorczyk.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Dzień Rodziny 

 Pokaz łucznictwa i szabli polskiej

W sobotę 10 września br. Szkoła Podstawowa w Lipinach zamieniła się w miejsce zabawy, rozgrywek sportowych  i spotkań rodzinnych. Liczne atrakcje pozwoliły na wesołe spędzenie sobotniego przedpołudnia. Ogromne dmuchańce sprawiały radość nie tylko najmłodszym dzieciom. Stoiska z plecionymi warkoczykami i tatuażami  miały kolejki zdające się nie mieć końca. Wśród uczestników pikniku znaleźli się również fani strzelania z łuku. Radosną atmosferę tworzyli oczywiście uczniowie i ich rodziny, ale również wesoła muzyka.  W trakcie trwania imprezy była z nami zaprzyjaźniona jednostka OSP w Lipinach , która edukowała najmłodszych. Dopełnienie stanowiła słodka kawiarenka oraz to co dzieci lubią najbardziej, czyli popcorn, wata cukrowa i frytki. Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Zwieńczeniem imprezy był mecz siatkówki, w którym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele. 

Składamy gorące podziękowania wszystkim, dzięki którym to przedsięwzięcie mogło się odbyć.

Dziękujemy Pani Dyrektor Katarzynie Pietraszun, Panu Wicedyrektorowi Arakadiuszowi Bartke, Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły. 

Czytaj więcej: Dzień Rodziny

 

 

Projekt ESA i czujnik antysmogowy w naszej szkole 

 Logo ESA

 

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła bierze udział w projekcie ESA czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa. Kwalifikacja do projektu odbyła się  w poprzednim roku szkolnym. Za sprawą pracy naszego ucznia Rafała Urbańskiego nasza szkoła zakwalifikowała się do tegoż projektu.

W ramach tego projektu mierzona będzie jakość powietrza w okolicy szkoły, a uczniowie będą uczestniczyć w e-lekcjach dotyczących zanieczyszczenia powietrza oraz zmian klimatu i wielu innych aktywnościach przewidzianych przez organizatorów. 

Program ten realizowany jest przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym i będzie trwał dwa lata.

J. Skrzypczak

Czytaj więcej: Projekt ESA i czujnik antysmogowy w naszej szkole

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl