Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

AKTUALNOŚCI

 

 

Nasi laureaci konkursów 

 Wręczanie nagród laureatom konkursów

W środę podsumowaliśmy rok szkolny poznając laureatów i wyróżnionych uczniów w tegorocznych konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. W obecności całej społeczności uczniowskiej klas 4-8 poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu matematycznego "Orzeł", ogólnopolskich konkursów z języka angielskiego Edi Pingwin, Olimpus, Memory Master i europejskiego The Big Challange i wojewódzkich oraz szkolnych konkursów sportowych. Po raz kolejny możemy się pochwalić świetnymi wynikami.

Jesteśmy z Was dumni i dopingujemy do dalszej pracy w przyszłym roku szkolnym.

Czytaj więcej: Nasi laureaci konkursów

 

 

III miejsce w Archidiecezjalnym Konkursie Biblijnym 

 Ignacy Pawlak odbiera nagrodę  z rąk kardynała Grzegorza Rysia

W sobotę 15 czerwca, podczas obchodów II Dnia Wspólnoty Kościoła Łódzkiego, uczeń klasy VIII, Ignacy Pawlak odebrał z rąk kardynała Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego nagrodę za udział w konkursie organizowanym przez Wydział Katechetyczny w Łodzi.

Ignacy zajął III miejsce w Archidiecezjalnym Konkursie Biblijnym, gdzie tematem tegorocznej edycji były Dzieje Apostolskie. Celem konkursu było nie tylko poszerzanie umiejętności korzystania z Biblii i zachęcenie do jej lektury, ale także pogłębienie wiary i wiadomości o życiu Apostołów.

GRATYLUJEMY!

Czytaj więcej: III miejsce w Archidiecezjalnym Konkursie Biblijnym

 

 

Certyfikat Z kulturą mi do twarzy 

 Certyfikat Z kulturą mi do twarzy

 

 

Dzień Rodziny 

Plakat Dnia Rodziny

 

PRZYPOMINAMY I SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 

 

Certyfikat AKILIADA 

 Certyfikat za aktywny udział w ogólnopolskim projekcie AKILIADA

 

 

 

Certyfikat Akademia Bezpiecznego Puchatka  

 Certyfikat Akademia Bezpiecznego Puchatka

Zakończyliśmy realizację zadań w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka skierowanego do uczniów klas I szkół podstawowych.

Zajęcia obejmowały tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach:

• na drodze,

• w domu,

• w szkole,

• w Internecie.

Gratulacje dla Pierwszaków.

 

 

Mamy naszego NINJA WARIOR JUNIOR 

 Tomasz Kowalski z klasy pierwszej zdobywca 3 miejsca w Mistrzostwach Polski Ninja Series Kids

Brawo!

Tomasz Kowalski, uczeń klasy I zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Ninja Series Kids. Zawody odbyły się 1-2 czerwca 2024r. w Skwierzynie. Polegały na pokonywaniu toru przeszkód wzorowanym na telewizyjnym programie Ninja Warior, w jak najszybszym czasie. Ninja Series Kids to dynamicznie rozwijająca się liga, stworzona z myślą o najmłodszych entuzjastach sportu i aktywności fizycznej. Organizacja ma na celu promowanie zdrowego stylu życia i kształtowanie postawy sportowej od najmłodszych lat.

Gratulacje ! Małgorzata Wodzyńska

Czytaj więcej: Mamy naszego NINJA WARIOR JUNIOR

 

 

Certyfikat dla klasy 3 

 Certyfikat Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki

Zakończyliśmy udział w ogólnopolskim projekcie „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Przez 10 miesięcy uczniowie klasy 3 zdobywali kompetencje matematyczne i rozwijali swoje zainteresowania matematyką. Dowiedzieli się, że matematyka jest obecna w każdej dziedzinie naszego życia. Nawet na basenie, w bibliotece czy w tańcu…

We wszystkich modułach projektu towarzyszyły uczniom przesympatyczni bohaterowie – Natalka i Antek.

Małgorzata Kobza i uczniowie klasy 3

 

 

DZIEŃ POZYTYWNEGO MYŚLENIA 

 Myśl pozytywnie

Na początku tygodnia został zorganizowany w naszej szkole Dzień Pozytywnego Myślenia. Z tej okazji uczniowie rozdawali od rana fiszki zawierające pozytywne myśli. Przygotowana została również gazetka na temat Dnia Pozytywnego Myślenia a wszyscy uczniowie zostali zachęceni do ubrania się w tym dniu na kolor żółty. Na korytarzach pojawiły się wykonane przez poszczególne klasy skrzydła, mające być symbolem realizacji celów i osiągania sukcesów. Na koniec wszyscy wzięli udział w radosnym odtańczeniu popularnej Belgijki. Z okazji Dnia Pozytywnego Myślenia życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom dużo uśmiechu i pogody ducha nie tylko tego dnia. Myślmy pozytywnie, zgodnie z zasadą: "Uśmiechnij się do życia, a życie uśmiechnie się do Ciebie"!!!

Czytaj więcej: dzien pozytywnego myslenia

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl

mapka