Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

Rekomendacja dotycząca udziału w zajęciach pozalekcyjnych na terenie szkoły, a w miarę możliwości organizacyjnych także w zajęciach obowiązkowych w trybie stacjonarnym dla uczniów, którzy nie zostali skierowani na kwarantannę/izolację 

 

 Ministerstwo Edukacji i Nauki

 

uprzejmie informujemy, że 19 listopada 2021 r. Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego przyjął rekomendację Rady Konsultacyjnej do spraw Bezpieczeństwa w Edukacji: umożliwienie uczniom, którzy nie zostali skierowani na kwarantannę lub izolację domową, udziału w zajęciach pozalekcyjnych na terenie szkoły, a w miarę możliwości organizacyjnych (m.in. technicznych, lokalowych, kadrowych) także w zajęciach obowiązkowych w trybie stacjonarnym.

 

Należy podkreślić, że dzięki rekomendacji każdy dyrektor szkoły może zastosować elastyczne narzędzie dostosowane do warunków i możliwości organizacyjnych swojej placówki, tak aby uczniowie, którzy nie zostali skierowani na kwarantannę lub izolację domową, mogli swobodnie uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych i uczyć się w sposób tradycyjny, na terenie szkoły.

 

Z wyrazami szacunku

 

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

Ministerstwo Edukacji i Nauki

 

 

 

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl