Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

 

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją jest obchodzony 23 lutego 

 23 lutego Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją jest obchodzony 23 lutego. Celem obchodów tego dnia jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i zwiększenie świadomości o jej skutkach.

To choroba, na którą coraz częściej chorują dzieci i młodzież. W ich przypadku depresja ma niestereotypowy przebieg. Zachorowania w tej grupie wiekowej rosną lawinowo. Szacuje się, że objawy depresji ma 10% uczniów a 40% nastolatków zagrożonych jest ich wystąpieniem. Leczy się ją farmakologicznie lekami przeciwdepresyjnymi i psychoterapią. Czas leczenia dla każdego jest indywidualny. To nie wstyd zwrócić się o pomoc do lekarza. NA DEPRESJĘ NIE POMOGĄ DOBRE RADY! Powodują one jedynie zwiększenie poczucia winy, zmniejszenie samooceny, wycofanie, osamotnienie (pogorszenie stanu zdrowia psychicznego i fizycznego).

ZAMIAST UDZIELAĆ DOBRYCH RAD WSPIERAJ EMOCJONALNIE, ROZMAWIAJ, INTERESUJ SIĘ, ZAPYTAJ CO SIĘ DZIEJE? JAK MOŻESZ POMÓC? PAMIĘTAJ RÓWNIEŻ, ŻE Z KAŻDYM DRĘCZĄCYM CIĘ PROBLEMEM, MOŻESZ SIĘ ZGŁOSIĆ DO RODZICÓW, SWOJEGO WYCHOWAWCY LUB PEDAGOGA/PSYCHOLOGA SZKOLNEGO!

   

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl

mapka