Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

ROLA PSYCHOLOGA I PEDAGOGA

Do zadań pedagoga i psychologa szkolnego należą:

 

  • Indywidualne rozmowy z uczniami– rozmawiamy o  rozwoju osobistym, problemach, wyzwaniach, jakie stawia przed młodymi ludźmi życie, poszukiwaniach celów w przyszłości, ale także o smutkach i radościach dnia codziennego.

 

  • Zajęcia z grupami uczniów– dotyczą integracji zespołu klasowego, ważnych tematów dla młodych ludzi, między innymi: Jak się skutecznie uczyć? Jak radzić sobie ze stresem? Jak być asertywnym? Jak dobrze radzić sobie w grupie? Jak budować pozytywne relacje z innymi? Jak wyrażać swoje emocje i szanować emocje innych? Organizujemy zajęcia doskonalenia kompetencji społecznych w grupie oraz zajęcia kompensujące różnorakie deficyty w ten sposób, aby nauka nie sprawiała trudności. 

 

  • Pomoc psychologiczno-pedagogiczna– dotyczy analiz opinii i orzeczeń z poradni psychologiczno-pedagogicznych – we współpracy z wychowawcami  i nauczycielami – tak, by zorganizować jak najefektywniejsze wsparcie dla danego ucznia.  Odpowiadamy na pytania o rodzaj dostosowań warunków pracy na lekcjach.

 

  • Zajęcia profilaktyczne-dotyczące zdrowego trybu życia, zapobiegania uzależnieniom, bezpiecznego korzystania z internetu.

 

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl