Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

AKTUALNOŚCI PRZEDSZKOLNE

 


Wycieczka spacerem do Ochotniczej Straży Pożarnej 

Podziękowanie dla strażaków

4 maja przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę spacerem do Ochotniczej Straży Pożarnej, która była dla nich wielkim i fascynującym przeżyciem. Strażacy z pasją i oddaniem opowiadali o swojej pracy, potrzebnych narzędziach i sprzętach używanych w różnych sytuacjach. Ponadto dzieci mogły wczuć się w rolę strażaka i strażaczki, siedząc w wodzie strażackim, zakładały też na siebie hełm i ubranie strażackie oraz słuchały dźwięku syren. Największą atrakcją była możliwość używania strażackiego węża i polewania wodą. Przedszkolaki zostały obdarowane pluszakami psa strażackiego, który w każdej grupie towarzyszy dzieciom w codziennych zabawach.

Czytaj więcej: Wycieczka spacerem do Ochotniczej Straży Pożarnej

 


Spotkanie ze zwierzętami 

W piątek 5.11.2021 przedszkolaki z trzech grup, miały okazję uczestniczyć w zajęciach ze zwierzętami zorganizowanymi przez panią Jolantę Niedzielską. Było bardzo ciekawie, dzieci dowiedziały się o życiu zwierząt takich jak: agama, żółw, królik, chomik, szynszyla, które mogły też poobserwować, pogłaskać czy też nakarmić. Były zagadki oraz słodkie nagrody oraz wiele upominków. 

Czytaj więcej: Spotkanie ze zwierzętami

 


Podziękowanie dla Pani Jolanty 

 

 


Ziemia - Planeta Marzeń   

Temat ochrony środowiska jest bardzo ważny ważny dla naszego przedszkola. Dlatego wychowawczynie oraz dzieci z radością przyjęły informację o konkursie plastycznym promującym ekologię i z zapałem przystąpiły do przygotowywania prac. Konkurs zorganizowała firma Maludas https://maludas.pl/.

Wyniki zostaną ogłoszone 26 maja. Trzymajcie za nas kciuki! :)

Czytaj więcej: Ziemia - Planeta Marzen

 


Dzień Pluszowego Misia

 

Przedszkolaki hucznie świętowały dziś Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia. Następnie mogły obejrzeć specjalne przedstawienie przygotowane przez grupę Pszczółek. Nie zabrakło również zagadek oraz quizów z nagrodami dla wszystkich dzieci. A na koniec przedszkolaki wspólnie zatańczyły misiowe tańce.

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl